گردش مالی مواد غذایی تقلبی بالاتر از قاچاق اسلحه و موادمخدر

گردش مالی مواد غذایی تقلبی بالاتر از قاچاق اسلحه و موادمخدر

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر بهروز جنت بیان کرد: در تمام دنیا نظارت بر سلامت مواد غذایی بر عهده ارگان ‌های بهداشتی کشورهاست ولی در ایران ارگان ‌های مختلف ورود کرده و حتی برای فرآورده ‌ها ضوابط اجباری می‌ نویسند.

وی با اشاره به این واقعیت که در هیچ جای دنیا ارگان نظارتی در خصوص فرمول فرآورده ‌ها بیان نظر نمی کند و صرفا به بیان بایدها و نبایدها اکتفا ی نماید، افزود: در این صورت تولید کننده اجازه می‌ یابد بر اساس بازار هدف خود از مواد مجاز و فرمول مجاز با ترکیب دلخواه استفاده کند.

جنت درباره صنعت جعل و تقلب نیز بیان کرد: در این حوزه با بهره مندی از هوش ‌های سیاه آن چنان گردش مالی ایجاد شده که بالاتر از قاچاق اسلحه، انسان، اعضای بدن انسان و حتی موادمخدر، بزرگترین بازار سیاه، پنهان و… را، از آن خود کرده است.

وی با انتقاد از کسانی که با سیاه نمایی یا افراط در نقد اعتماد جامعه را از ارگان ‌های نظارتی سلب می‌ کنند، تأکید کرد: برای قدرتمند ظاهر شدن این ارگان ‌ها در این جنگ ‌های تمام عیاری که با متقلبان دارند باید آن‌ها را ضمن مجهز کردن به تکنولوژی روز تشویق کرد و نه اینکه با ایجاد شائبه در عملکردشان آن‌ها را سست نمود.

جنت تصریح کرد: ما نقد را به عنوان محرک ارتقای سیستم با جان و دل می‌ پذیریم و از آن استقبال می‌ کنیم اما اگر نقد به سیاه نمایی کشیده شود و بر اعتماد مردم نسبت به ارگان نظارتی خدشه وارد شد آیا جایگزینی برای آن‌ها داریم.

مدیر کل نظارت بر فرآورده ‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان خاطر نشان کرد: این موضوع صرفا به نظارت برفرآورده ‌های غذایی مربوط نمی شود و از پلیس گرفته تا شهرداری و تعزیرات را در بر می‌ گیرد.

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۳ February 2016 | 8:59 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 8
  • ۰۵ اسف ۹۴
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.