گرفتن دکترا پس از هفتاد سالگی


 
images/20060824/fr.jpg
 
جام جم آنلاین: مردی از ایالت اورگون امریکا که زندگی اش به کشت و پرورش توت فرنگی گذشته، در دهه هشتم عمر خود از دانشگاه شیکاگو، دکترا گرفت.
پایگاه اینترنتی الرایه به نقل از روزنامه شیکاگو سان تایمز نوشت: قرار است هربرت باوم ۷۹ ساله جمعه این هفته از رساله دکتری خود در رشته اقتصاد دفاع کند.
وی از دانشگاهی فارغ التحصیل می شود که بسیاری از برندگان جایزه نوبل اقتصاد در آن درس خوانده اند.
باوم که شهر فورت به دنیا آمده ، پس از دریافت لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیکاگو در سال ۱۹۵۱، بدون ارائه پایان نامه اش، ترک تحصیل کرد و به ایالت کالیفرنیا رفت.
او در سال ۱۹۹۱ که بازنشسته شد تصمیم گرفت وقتش را به پرورش توت فرنگی بگذراند. کتابی هم در این زمینه نوشت و به پروفسور جیمز هیکمن، استاد دانشگاه و برنده جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۰۰ ارائه داد.
هیکمن از کتاب او استقبال کرد و کمیته ای شامل سه استاد برای بررسی این کتاب تشکیل داد. میلتون فریدمن، برنده جایزه نوبل اقتصاد یکی از اعضای این کمیته بود. هیکمن، رساله باوم را ارائه دهنده بهترین شیوه تولید و پرورش توت فرنگی دانسته است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 23
  • ۰۴ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.