گزارش سایت فیفا از اردوی تیم ملی فوتبال ایران در سوییس

با وجود آن که منطقه “اسپیز” که مکان برپایی تمرینات تیم ملی فوتبال ایران در سوئیس است ، از فضایی آرام و دوستانه برخوردار است، اما برانکو ایوانکوویچ سرمربی این تیم یقینا در این اردو ، آسوده خاطر نخواهد بود.


سایت “فیفا ورلد کاپ” در گزارشی که پیرامون تیم ملی فوتبال ایران منتشر ساخته، نوشت : ایران از روز ‪ ۱۵‬تا ‪ ۲۵‬اردیبهشت در منطقه اسپیز سوئیس اردو زده است. یک دوره زمانی بسیار حساس در برنامه‌های ایوانکوویچ تا او بتواند در این اردو فهرست نهایی خود را در روز پانزدهم می(‪۲۵‬ اردیبهشت) اعلام کند.


این مربی کروات ‪ ۵۲‬ساله که همیشه به بازیکنان خود در جام ملتهای آسیا ‪ ۲۰۰۴‬و دور مقدماتی جام جهانی وفادار بوده ، در آخرین فهرست خود تعجب برخی ها را برانگیخت.


یکی از آن بازیکنانی که کمتر کسی انتظار دعوت شدنش را به اردوی تیم ملی ایران داشت ، سهراب بختیاری زاده ‪ ۳۳‬ساله بود. مدافع با تجربه باشگاه صبا باتری که از سال ‪ ۲۰۰۳‬به این طرف بازی ملی نکرده ، ولی در دیدارهای داخلی ایران و لیگ قهرمانان آسیا نمایش فوق‌العاده‌ای داشته است.


به گونه‌ای که در نهایت موجب رضایت برانکو ایوانکوویچ هم شد. البته یکی دیگر از عواملی که موجب دعوت از او شده است، تفاهم متقابل از بازی در کنار همبازی‌اش در صبا باتری، یعنی یحیی گل محمدی است. ضمن این که امکان استفاده از او در پست‌های دیگری مثل مدافع چپ هم هست.


یکی از مواردی که بر نگرانی‌های برانکو از امور دفاعی تیمش دلالت دارد، دعوت از یک مدافع جدید دیگر به نام هادی شکوری است که فصل گذشته به عنوان مدافع راست در پاس بازی می‌کرد.


اما در درون دروازه نیز به نظر می‌رسد با وجود بازیهای ضعیف فولاد اهواز و شایستگی‌های دروازه بانی مثل وحید طالب لو و مهدی واعظی، ابراهیم میرزاپور هنوز انتخاب شماره یک برانکو ایوانکوویچ باشد.


در عین حال در خط میانی برانکو در جریان یکی از تمرینات اخیر تیم ملی در کمپ، علیرضا نیکبخت واحدی را به علت مصدومیت زانو از دست داده است. او البته با دقت جویای وضعیت محرم نویدکیا دیگر هافبک مصدوم تیمش است تا بداند بعد از عمل جراحی چند هفته قبل از چه میزان آمادگی برخوردار است.


در سمت راست خط میانی نیز با وجود آندرانیک تیموریان ‪ ۲۲‬ساله که در مسابقه دوستانه با کاستاریکا در اول مارس نیز جانشین مهدی مهدوی کیا شد، برانکو دیگر به دنبال بازیکن دیگری نیست.


ایوانکوویچ درباره این بازیکن می‌گوید : آن مسابقه، مسابقه خیلی خوبی برای تیموریان بود و یقینا او الان جزئی از آینده تیم ملی ایران محسوب می شود.


در خط حمله ایوانکوویچ با وجود دعوت از رسول خطیبی، مهاجم سپاهان هنوز به علی دایی ‪ ۳۷‬ساله اعتقاد دارد.


برانکو در مورد دایی می‌گوید : دایی همراه ما در جام جهانی خواهد بود.


امیدوارم او تا ماه ژوئن به ‪۱۰۰‬در صد آمادگی برسد. شاید او دقیقا همانی نباشد که قبلا بوده ولی هنوز بازیکن خیلی مهمی برای ما محسوب می‌شود و رهبر تیم به شمار می‌آید. او در عین حال کمک بسیاری به بازیکنان جوان می‌کند.


تیم ملی فوتبال ایران بعد از بازگشت از سوییس روز هفتم خرداد در شهر اوسیک مقابل کرواسی بازی خواهد کرد و سپس دهم خرداد در خاک خود با بوسنی و هرزگوین روبرو خواهد شد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 15
  • ۲۲ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.