گزارش فیلم‌های سینمایی پایان هفته‌ی سیما

شبکه‌های تلویزیونی در روزهای پایانی این هفته و هم‌چنین روزهای آغازین هفته‌ی آتی که با نیمه‌ی شعبان مقارن می‌شود، بر تعداد فیلم‌های سینمایی خود به طرز محسوسی افزوده‌است؛ بنابراین درکنار برنامه‌های روتین سینمایی که هر هفته پخش می‌شوند، تلویزیون آثاری با حال و هوای شاد و متناسب با این عید مبارک را نیز به روی آنتن می‌برد.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی روزهای چهارشنبه (۲۳ مردادماه) تا یکشنبه (۲۷ مردادماه)، بیش از ۱۸ فیلم سینمایی و تلویزیونی از تلویزیون پخش خواهد شد که با احتساب تکرار اغلب این آثار، عدد قابل توجهی فیلم سینمایی را شامل می‌شود.


در این میان شبکه‌ی سه‌سیما با پخش ۸ فیلم‌سینمایی که بیش از ۸۷ درصد آن‌ها ایرانی هستند، بیشترین تعداد پخش آثار سینمایی را به خود اختصاص داده است.


شبکه‌ی چهار سیما نیز در این ایام تنها یک فیلم سینمایی پخش می‌کند که آن هم به برنامه‌ی روتین سینماچهار اختصاص دارد؛ هر چند اضافه شدن یک تله تئاتر در هفته آینده تا حدودی بر تعداد برنامه‌های نمایشی این شبکه می‌افزاید.***


براساس این گزارش، شبکه‌ی اول سیما فیلم‌های «بچه‌های کوچه دوازدهم»، «بدنبین،بدنشنو» و «افعی» را به ترتیب یکشنبه، پنج‌شنبه و جمعه پخش می‌کند که اگرچه هیچ‌کدام در سینمای هنری ایران و جهان جایگاه قابل توجهی ندارند و اغلب سرگرم‌کنند‌ه‌اند.


تله‌فیلم‌ «بچه‌های کوچه دوازدهم» که ساعت ۱۰ صبح روز نیمه‌ی شعبان پخش می‌شود، توسط شاپور قریب کارگردانی شده‌است؛ این فیلم با بازی جواد هاشمی و آتش تقی‌پور ماجرای مسابقه‌ای میان بچه‌ها برای تزیین بهترین محله در ایام نیمه‌ی شعبان را به تصویر می‌کشد.


«بدنبین بد نشنو» فیلمی خارجی به کارگردانی آرتور هیلر است و داستان مردی نابینا که درکتاب‌فروشی مردی ناشنوا مشغول به کار می‌شود را تصویر کرده است.


«افعی» به کارگردانی محمدرضا اعلامی هم با بازی جمشید هاشم‌پور و بهاره رهنما درباره‌ی گروهی شبه نظامی است که در کنار مرز ایران پایگاه زده‌اند و جمعی که به طور غیرقانونی درحال خروج از مرز هستند را دستگیر می‌کنند.


اما شبکه‌ی اول در ایام نیمه‌ی شعبان هم‌چنین تله‌فیلم «دست‌ راست من» به کارگردانی داریوش ربیعی و با بازی گوهر خیراندیش، یوسف تیموری و رضا فیض نوروزی را به روی آنتن می‌برد. این فیلم درباره‌ی جوانی است که کار اصلی‌اش جیب‌بری است اما اتفاقی مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد.***


شبکه‌ی دوسیما سه فیلم «پدر»، «جلیقه ضدگلوله» و «بچه‌های مدرسه اتاکا» را در روزهای پایانی هفته پخش می‌کند.


این شبکه که تا این لحظه فیلم‌های نیمه شعبان خود را اعلام نکرده است، فیلم خارجی «پدر» را چهارشنبه شب پخش می‌کند.


«جلیقه ضدگلوله» که پنج‌شنبه ساعت ۲۴ به روی آنتن می‌رود، محصول سال ۲۰۰۷ آمریکا و استرالیا است و توسط گری لایولی کارگردانی شده است. این فیلم درباره‌ی یک محافظ خارجی است که مامور محافظت از یک قاتل بین‌المللی می‌شود.


شبکه‌ی دو جمعه عصر فیلم سینمایی «بچه‌های مدرسه‌ی اتاکا» را ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه به روی‌ آنتن می‌برد. این فیلم محصول ۲۰۰۵ ژاپن است که به کارگردانی یوشی هیرو فوکاگاوا داستان گروه نمایشی کوچک که در یکی از شهر ژاپن فعالیت می‌کنند را به تصویر می‌کشد. دراین میان اجرای برنامه‌ی اصلی را دختری خردسال و فقیر برعهده دارد که او را «دختر گرگی» می‌نامند.***


شبکه‌ی سه‌ سیما با پخش بیشترین فیلم سینمایی دراین ایام، ۷ فیلم ایرانی «جنگجوی پیروز»، «ضیافت»، «بازی»، «خیلی دور، خیلی نزدیک»، «مهریه‌ی بی‌بی»، «قلقلک» و «عزیزم من کوک نیستم» را به روی آنتن می‌برد.


«جنگجوی پیروز» که پنج‌شنبه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود، توسط مجتبی راعی کارگردانی شده و اکبر عبدی درآن بازی کرده‌است. دراین فیلم گلین خانم (سوگلی ناصرالدین‌شاه) از توطئه‌های انگلیس باخبر شده و درصدد خنثی‌کردن آن بر می‌آید.


«ضیافت» به کارگردانی مسعود کیمیایی جمعه (۲۸ مرداده‌ماه) ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه از برنامه‌ی صدفیلم پخش می‌شود. دراین فیلم با بازی فریبرز عرب‌نیا، پارسا پیروزفر، بهزاد خداویسی و حسن جوهرچی جمع‌شدن هفت دوست پس از سال‌ها درکنار هم و اتفاقاتی که دراین سال‌ها برآنان گذشته روایت می‌شود.


«بازی» تله‌فیلمی ایرانی است که توسط سروش صحت کارگردانی شده‌است. این فیلم با بازی خود صحت و هم‌چنین بهاره رهنما، سیروس ابراهیم‌زاده و راضیه برومند، شنبه ساعت ۲۰و۳۰ دقیقه پخش می‌شود. در بازی جلال و هدیه مامور می‌شوند که دوشمعدان را به مراسم عقد پسر و دختری درخارج از کشور برسانند و برای این امر مسائل بسیاری را متحمل می‌شوند.


شبکه‌ی سه سیما چهارشنبه فیلم سینمایی «خیلی دور، خیلی نزدیک» را در قالب سینماگلخانه پخش می‌کند. این فیلم به کارگردانی سیدرضا میرکریمی و با بازی مسعود رایگان درباره‌ی یک دکتر متخصص مغز و اعصاب است که غرق در روابط کاری، فرزندش را فراموش کرده‌است.


فیلم کمدی «مهریه‌ی بی‌بی»، پنج‌شنبه از سینما گلخانه به روی آنتن می‌رود. این فیلم با بازی علیرضا خمسه درسال ۱۳۷۳ توسط اصغرهاشمی ساخته شده‌است. «مهریه‌ی بی‌بی» درباره‌ی تلاش بی‌بی (با بازی پروین‌دخت‌یزدانیان) برای نجات دختری از ازدواج اجباری است.


فیلم آمریکایی «گودزیلا» جمعه ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه به روی آنتن شبکه سه می‌رود. دراین فیلم براثر جهش ژنی حیوان دریایی، گودزیلا متولد می‌شود و به شهر حمله می‌کند.


«قلقلک» را شبکه‌ی سه سیما، شنبه ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه پخش می‌کند. این فیلم به کارگردانی مسعود نوابی و با بازی بیژن امکانیان، رضا شفیعی جم، داستان داوری است که جایش قبل از مسابقه با شخص دیگری عوض می‌شود.


«عزیزم من کوک نیستم» آخرین فیلم شبکه‌ی سه در ایام تعطیلی است که یکشنبه به روی آنتن می‌رود. این فیلم به کارگردانی محمدرضا هنرمند و با بازی پرویز پرستویی محصول سال ۱۳۸۰ است . دراین فیلم یک منشی دادگستری که به پسرش قول داده کامپیوتر مدل بالایی را خریداری کند، برای به‌دست آوردن پول به کاری ماجراجویانه دست می‌زند.***


شبکه‌ی تهران در نیمه‌ی شعبان فیلم‌های خارجی «دو کلاهبردار و نصفی» و «معادله‌ی نهایی» را به روی آنتن می‌برد. «دو کلاهبردار و نصفی» محصول سال ۲۰۰۷ ایتالیا است و توسط فرانکواموری کارگردانی شده است. دراین فیلم یک زن و شوهر سارق و کلاهبردار، برای سفر نیاز به ماشین دارند؛ آنها دست به سرقت ماشینی می‌زنند که پسر صاحب ماشین درآن خواب است.


«معادله‌ی نهایی» محصول سال ۲۰۰۵ انگلستان و فرانسه است که توسط گای‌ریچی کارگردانی شده‌است. این فیلم درباره‌ی یک تبهکار است که به‌دلیل توانایی‌های ویژه‌اش، رییس یک باند گانگستری از او می‌خواهد، تا معامله موادمخدرش را برای وی سروسامان دهد.


شبکه‌ی تهران همانند هفته‌های گذشته جمعه ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه فیلم «شکار کوسه قاتل» را به روی آنتن می‌برد. این فیلم اکشن آلمانی درباره‌ی یک خلبان است که همراه دخترش (به‌نام مایا) که دریکی از جزایر اسپانیا زندگی می‌کنند. دختر که به ماهیگیری و شکار کوسه علاقه دارد، در دریا با حمله خطرناک یک کوسه‌ی مرگبار مواجه می‌شود.***


شبکه‌ی چهار سیما که دراین ایام تنها یک فیلم پخش می‌کند، جمعه ساعت ۲۰و ۳۰ دقیقه فیلم «دوشنبه‌ها در آفتاب» را به روی آنتن می‌برد. این فیلم اسپانیایی که درسال ۲۰۰۲ ساخته شده جوایز متعددی را از جشنواره‌ها کسب کرده‌است. دراین فیلم چند کارگر که از کار بیکار شده‌اند داستان‌های موازی را تشکیل می‌دهند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.