۱۰۰ کارخانه لوازم خانگی تعطیل شد

رئیس انجمن لوازم خانگی کشور با اعلام اینکه ۱۰۰ کارخانه لوازم خانگی تعطیل شد گفت:‌ بیش از ۵۰۰ واحد صنعتی فعال در زمینه لوازم خانگی بزرگ و الکترونیک با ظرفیت ناقص مشغول فعالیت هستند.

تعطیلی کارخانه لوازم خانگی

محمدرضا دیانی در برنامه گفتگوی ویژه خـبـری افزود: این واحدها با ۲۰ تا ۶۰ درصد ظرفیتشان در حال تولید هستند.

وی گفت:‌ به خاطر شرایط موجود  ۱۰۰ واحد تولید لوازم خانگی در کشور هم تعطیل است.

دیانی با اشاره به تصویب قانون رفع موانع تولید افزود: این قانون بسیار خوبی است اما در بدنه دولت دچار مشکل می‌ شود و نیازمند دستورالعمل و آیین نامه ‌های اجرایی تناسب دارد.

رئیس انجمن لوازم خانگی کشور گفت: درسال ۹۲ در مقایسه با سال ۷۱ واردات لوازم خانگی به کشور کاهش و واردات قطعات لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است.

وی افزود:‌ ۶۵ درصد مجموع بازار لوازم خانگی کشور در اختیار شرکت ‌های خارجی و ۵۵ درصد آن در انحصار دو شرکت کره ای است.

دیانی گفت: بنابر آمار ۱۳درصد از ۲۰ میلیارد دلار قاچاق کالا به کشور را قاچاق لوازم خانگی به خود اختصاص می‌ دهد.

رئیس انجمن لوازم خانگی کشور با اشاره به اینکه دانش، تنوع،‌کیفیت و سرمایه گذاری لازم در بازار لوازم خانگی ایجاد شده است افزود: اگر قوانین و دستورالعمل ‌های مناسب به طور کامل اجرا شود تولید کنندگان لوازم خانگی کشور قابلیت رقابت با رقای خارجی را خواهند داشت.

وی تصریح کرد:‌ تولید کنندگان لوازم خانگی ۷ تا ۲۳ درصد مواد اولیشان را گران تر از رقبای خارجی تهیه می‌ کنند عملاً‌ وارد رقابتی نابرابر با آن‌ها شده اند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس هم گفت: در حالی که ۱۳۲ رشته صنعتی در دنیا تعریف شده است و در کشورهای توسعه یافته روی ۱۰ تا ۱۵ رشته آن متمرکز هستند ما در کشور راهبرد صنعتی و معدنی مشخصی نداریم .

رمضانعلی سبحانی فر افزود: وزارت صنایع و معادن در حال تدوین راهبرد مشخص در صنایع الکترونیک خودرو و لوزام خانگی است که امیدواریم با تدوین آن راهبرد بنیادی کشور در صنعت مشخص شود.

دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت:‌ برقراری تعرفه ‌ها درچارچوب پشتیبانی از تولید کنندگان کشور نیست بلکه راهی برای جبران ناکارامدی اقتصاد و فضای نامناسب کسب و کار در کشور است.

سید محمدرضا مرتضوی افزود: نبود راهبرد مشخص روزمرگی و ایجاد تغییرات سریع از دسته مشکلات اقتصاد ایران است که از فساد اداری و ناکارامدی دولت ‌ها سرچشمه می‌ گیرد.

وی تصریح کرد:‌ تولید کنندگان ایرانی محصولاتشان را ۵۰ درصد گرانتر از رقبای خارجی تولید می‌ کنند درصورتی که اگر در شرایط برابر با آن‌ها باشند قابلیت رقابت با تولید کنندگان خارجی را هم دارند.

نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت:‌نا امن کردن بازار از دسته تدابیر این ستاد برای مبارزه با کالای قاچاق است.

علی اکبر  پور احمدنژاد با بیان اینکه ۷.۵ درصد مجموع قاچاق به کشور را لوازم خانگی به خود اختصاص می‌ دهد افزود:‌انحراف در ترانزیت کالا باعث حجم زیاد قاچاق لوازم خانگی می‌ شود .

تسنیم

اخبار مرتبط:

طرح فروش اقساطی لوازم خانگی متوقف شد

بازار لوازم خانگی در خواب زمستانی + تصاویر

سود میلیاردی خارجی‌ ‌ها از بازار لوازم خانگی

آغاز فروش اقساطی لوازم خانگی

قیمت لوازم خانگی کاهش یافت

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۵ May 2016 | 12:54 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.