۱۱ میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید شیر رایگان دریافت می‌کنند

در سال تحصیلی جدید ۱۱میلیون دانش‌آموز مقطع ابتدایی و راهنمایی کشور شیر رایگان دریافت می‌کنند.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ایسنا بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه مباشر تأمین و توزیع شیر مدرسه، موظف است از ابتدای مهر ماه تا پایان اسفند ماه سال جاری، تمام دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، راهنمایی ( با اولویت دختران و مناطق محروم) مدارس شبانه‌روزی،‌ مهدهای کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش، پیش دبستانی و مراکز شبانه‌روزی کودکان بی‌سرپرست سراسر کشور را ( حداکثر تا سقف جمعیت ۱۱ میلیون نفر) تحت پوشش اجرای برنامه توزیع شیر رایگان قرار دهد.


به همین منظور سقف اعتباری برای توزیع ۱۶۵ هزار تن شیر (سرانه ۱۴ کیلوگرم) در مدارس، ۹۲۴ میلیارد ریال ادر نظر گرفته شده است.


گفتنی است درصد چربی شیر در بسته‌های مختلف همانند شیر خانوار ۵/۲ درصد خواهد بود.


همچنین به منظور بررسی اثرهای اجرایی برنامه توزیعی شیر مدرسه و ترویج مصرف شیر در بین دانش‌آموزان ، مبلغ ۲میلیارد ریال از محل یارانه شیر مدرسه اختصاص می‌یابد.


به گزارش ایسنا در سال تحصیلی جدید، تهیه و توزیع شیر مدرسه که پیش از این در اختیار وزارت جهاد کشاورزی بود، به دستور رییس‌جمهوری به آموزش و پرورش واگذار شد.


بر این اساس، مسؤولیت توزیع شیر مدارس به استان‌ها واگذار شده و رؤسای سازمان‌های آموزش و پرورش، دبیر کمیته تهیه و توزیع شیر مدارس خواهند بود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۰۲ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.