۲ کشته و ۲۵ زخمی؛ قربانی مجازات اعدامی‌های فراری


به گزارش «جام‌جم»، محکومان ساعاتی پس از آن‌که از بالای چوبه‌دار گریختند، از سوی ماموران انتظامی دستگیر و به دستور دادگاه به دار آویخته شدند، اما اجرای حکم، بار دیگر موجب درگیری و تشنج در محل و حمله مسلحانه بستگان این محکومان شرور شد.

براساس این گزارش، ظهر سه‌شنبه و پس از انتقال ۲ محکوم به اعدام در شهرستان سیرجان به محل اجرای حکم که به اتهام۳۰ فقره سرقت مسلحانه، شرارت و ایجاد رعب و وحشت به مرگ محکوم شده بودند‌ زمان اجرای حکم یکباره تعدادی از بستگان محکومان با پرتاب سنگ به محل اجرای حکم یورش بردند و با فراری دادن ۲ محکوم از بالای چوبه‌دار، متواری شدند.به دنبال این ماجرا، ماموران طرح مهار را در استان به اجرا درآوردند و ساعاتی بعد، دو محکوم را حوالی روستای اکبرآباد و در محور مواصلاتی سیرجان بندرعباس دستگیر کردند.


اجرای دوباره حکم


گزارش حاکی است، پس از دستگیری ۲ محکوم و تعدادی از بستگان ۲ متهم که آنها را همراهی می‌کردند، آنها به سیرجان منتقل شدند تا حکم قضایی در ارتباط با مجازات دوباره آنها به مرحله اجرا درآید.


پس از انتقال ۲ محکوم به محل، بار دیگر جمعی از بستگان متهمان با حمله مسلحانه به ماموران انتظامی، قصد فراری دادن محکومان و جلوگیری از اجرای حکم را داشتند که ماموران در اقدامی متقابل با آنها درگیر شدند و در این ارتباط، ۲ نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شدند و بلافاصله حکم مربوط به ۲ محکوم فراری به مرحله اجرا درآمد.


کمالی، معاون سیاسی امنیتی استان کرمان در این باره به فارس گفت: در مرحله دوم اجرای حکم، قبل از این که افراد اعدامی به محل اجرای حکم برسند، با سلاح گرم به نیروی انتظامی حمله شد که ماموران پلیس با توجه به وظیفه ذاتی خود با عاملان درگیر شدند و در پی این اقدام، ۲ نفر از مهاجمان کشته و تعدادی زخمی شدند.


وی تصریح کرد: طبق آخرین گزارش‌ها، مجروحان حادثه به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و تحت درمان قرار دارند و حال اکثر آنها نیز رضایت‌بخش اعلام شده است.


معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان اضافه کرد: طبق قوانین و مقررات، اجرای حکم با کمی تاخیر انجام شد و سارقان مسلح که موجبات ناامنی، آزار و اذیت مردم را فراهم کرده بودند به سزای عمل خود رسیدند. وی تاکید کرد: پس از اجرای حکم ۲ محکوم، شناسایی و دستگیری عوامل حمله به ماموران و ممانعت از اجرای حکم در سیرجان در دستور کار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفته و پس از دستگیری این مجرمان، برخورد قاطع قضایی با آنها صورت خواهد گرفت.


برخورد قاطع


کمالی یادآور شد: در پی اقدام مجرمانه افراد مهاجم، خساراتی به خودروهای انتظامی در محل وارد شده و براساس آخرین خبرها، تعداد کل زخمی‌ها ۲۵ نفر اعلام شده که بیشتر آنها سرپایی مداوا شده‌اند و برخی دیگر نیز تحت درمان قرار دارند.


معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان تاکید کرد: برای استقرار امنیت و سلامت جامعه لازم است جانیان و متجاوزان به حقوق اجتماعی، مجازات شوند و درس عبرتی برای دیگران باشند تا دست به چنین اقداماتی نزنند.


به گفته معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان، با همکاری منطقه‌ای و تمهیدات شورای تامین استان و شهرستان، موضوع خاتمه یافته و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 943
  • ۰۵ دی ۸۸
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.