۲۷ رجب، آغاز حمله اتمی ایران به اسرائیل!

 با نزدیک شدن به زمان پاسخگویی ایران به بسته پیشنهادی گروه ۱+۵، موجی از جنگ روانی بر علیه ایران آغاز شد.

به گزارش سرویس سیاسی آریا به نقل از بی.بی.سی، برنارد لوئیس تاریخدان بریتانیایی الاصل آمریکایی رویارویی اتمی ایران با آمریکا و اسرائیل را قریب الوقوع خوانده و نسبت به آن هشدار داد.


برنارد لوئیس می گوید ایران به احتمال زیاد از سلاح اتمی علیه اسرائیل و آمریکا استفاده خواهد کرد


وی در مقاله اخیر خود در روزنامه وال استریت جورنال می نویسد یک ایران اتمی به احتمال زیاد از سلاح هسته ای علیه اسرائیل و آمریکا استفاده خواهد کرد.به گفته وی ، اظهارات محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران نشان می دهد که این کشور یا سلاح هسته ای را در اختیار دارد یا اینکه در شرف دستیابی به آن است.برنارد لوئیس می نویسد اعتقاد محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به نبرد نهایی خیر و شر در آخر زمان می تواند در آینده به حمله غافلگیرانه اتمی ایران به آمریکا و اسرائیل منجر شود.در همین حال، جیمز گلوین استاد تاریخ و علوم سیاسی در دانشگاه لوس آنجلس با این نظر آقای لوئیس مخالف است.او در مصاحبه ای با بخش فارسی بی بی سی در واشنگتن می گوید:برنارد لوئیس فرض را بر این گذاشته است که احمدی نژاد تا زمانی که ایران به سلاح هسته ای دست یابد رئیس جمهور ایران باقی خواهد ماند. مطالعات سازمان سیا نشان می دهد ایران سالها تا سلاح هسته ای فاصله دارد. به علاوه سیاست خارجی ایران بر اساس اعتقاد به آخر زمان تعیین نمی شود. جورج بوش هم که یک شخص مذهبیست به آخر زمان اعتقاد دارد.”دولت ایران تاکید دارد که برنامه هسته ای این کشور برای مقاصد صلح آمیز است.اما برنارد لوئیس هشدار داده است که انتخاب روز ۲۲ ماه اوت از سوی ایران برای پاسخ دادن به مجموعه پیشنهادات گروه ۱+۵ بی دلیل نیست.۲۲ اوت امسال با ۲۷ ماه رجب یعنی سالروز مبعث پیامبر اسلام مقارن است.لوئیس می گوید این روز می تواند موعد مناسبی برای حمله اتمی ایران به اسرائیل باشد.جان اسپوزیتو استاد امور بین الملل در دانشگاه جورج تاون توصیه های برنارد لوئیس به کاخ سفید در جریان حمله سه سال پیش آمریکا به عراق را “فاجعه” می خواند.او می گوید: “پروفسور لوئیس برخلاف نظرات سابق خود به دولت آمریکا توصیه کرد که دموکراسی باید به طور فعالانه در خاورمیانه و به ویژه در عراق ترویج داده شود. ولی او با تمام دانش خود نتوانست درگیری های قومی و مذهبی را در این کشور پیش بینی کند. برنارد لوئیس در واقع پدر خوانده احمد چلبی است چرا که او معتقد است چلبی به عنوان یک مسلمان غیرمذهبی الگویی برای رهبران جهان اسلام است.”با این همه، به عقیده جیمز گلوین برنارد لوئیس یکی از شخصیت های دانشگاهی برجسته در آمریکاست.او می گوید دولت این کشور هنوز به نقطه نظرات او علاقمند است:من برای معلومات او احترام زیادی قائلم. وی بر ۹ تا ۱۱ زبان خارجی تسلط دارد و شاگردان نخبه ای تربیت کرده است. نظرات برنارد لوئیس و اساتید دانشگاهی مانند فواد عجمی هنوز از اعتبار زیادی در کاخ سفید برخوردار است.”

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • ۱
  • 39
  • ۲۴ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.

  1. مسعود :
    ۱۴ آذر ۹۱

    برین کشکتونو بسابین با چند تا موشک ۱ متری ایرونی به غلط کردم افتادین و دست به دامن این و اون شدین که آتش بس؟! ما غلط کردیم و از این حرفا؛ چقد بلوف میزنین آخه؟ میخواین به ایران حمله کنین؟ خوب بیاین من و امثال من که خیلی زیادیم منتظریم هر جوون ایرونی برای صهیونیسم خطرناکتر از بمب هسته ایه در هر حال ما آماده و جان بر کفیم برای بقای اسلام و خاک کشورمون جان بهاییست اندک.