۹ اشتباه زنان در روابط زناشویی

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم سرا ، هر رابطه ای منحصر به فرد است و موقعیت ‌ها و شرایط خاص خودش را دارد؛ اما زنان در روابط زناشویی گاهی کارهایی انجام می‌ دهند که اغلب بدون اینکه متوجه شوند، خدشه ای به حس مشترک شان وارد می‌ کند. در این نوشتار چندین نکته آمده که باید در این خصوص به آن‌ها توجه داشت تا کم ترین آسیب ‌های ناخواسته وارد زندگی عاطفی شود.

۱- از کم ارزش کردن خود بپرهیزید

آسیب پذیر بودن و نداشتن امنیت در جهان امروز بسیار آسان است. شما دائما باید با موفقیت هایی که کسب می‌ کنید، خود را به اثبات رسانده و با پیروزی ‌ها و شکست ‌ها رو به رو شوید؛ بنابراین تخریب و از بین بردن عزت نفس و ارزش شخصی افراد ساده است. سعی کنید که از ارزش ‌های خود کم نکنید. بدانید که شما ارزش و لیاقت همه چیز را در جهان دارید و شایسته هر آن‌چه دارید، هستید.

۲- از تکیه محض به شریک زندگی خود بپرهیزید

تکیه کردن به کسی برای پشتیبانی، چیز بدی نیست، اما وابستگی به کسی تا حدی که تبدیل به تنها پشت و پناه شما شود، روشی نادرست است. این کار بعدها باعث می‌ شود ارزش شخصی شما، ثبات احساسی و شادی تان به چیزهایی وابسته شود که خودتان هیچ کنترلی روی آن‌ها ندارید. به شریک زندگی خود برای پشتیبانی متقابل تکیه کنید، اما به او محتاج نباشید.

۳- به برقراری ارتباط کم توجه نباشید

گاهی درک همسرتان مشکل می‌ شود، به خصوص زمانی که افسرده، عصبانی یا ناراحت هستید، بنابراین بهرت است که در آن لحظه موضوع را رها کنید. اکثر اوقات صحبت، پرسش، برقراری ارتباط کلامی در یک رابطه ایده خوبی است، مخصوصا اگر احساس می‌ کنید که نتوانسته اید نیاز شریک زندگی خود یا روش برقراری ارتباط با وی را درک کنید. انجام چنین کاری، رابطه شما را تقویت کرده و به هر دو طرف درک بهتری از حس و حال یکدیگر می‌ دهد.

۴- برای تغییر همسرتان تلاش نکنید

زنان و مردان نسل ما و نسل پیش از ما، کمی در روش تفکر، عمل و رفتار با هم تفاوت دارند. البته نمی توان گفت همه آن‌ها، بلکه این امر درباره تعداد زیادی از ما صادق است. نکاتی در شریک زندگی شما وجود خواهدداشت که شما آن‌ها را دوست دارید و برخی را نیز دوست ندارید. قطعا ترجیح می‌ دادید که همسر شما برخی از آن نکات و صفات را نداشت، اما اکنون که این صفات را دارد، کمی آن‌ها را برای خود قابل تحمل کرده و سعی کنید به آن‌ها عادت کنید. سعی نکنید او را به سمت علائق خود سوق داده و تغییر دهید؛ در عوض بیش‌تر روی آن‌چه می‌ پسندید، تمرکز کرده و کمتر به چیزهایی که نمی پسندید، فکر کنید.

۵- آن‌چه را برای شما انجام می‌ دهد، بی ارزش نکنید

برخی مردان با تفکرات زنان درباره روابط عاشقانه آشنایی دارند؛ اما اغلب مردان با اینکه واقعا عاشق زنان خود هستند، به ندرت طبق تعریف یک زن از رابطه عاشقانه پیش می‌ روند. دقت کنید که فقط چون همسرتان چیزهایی را که به او گفته اید، به خاطر ندارد، نباید او را بی توجه بدانید. درعوض کارهای زیادی را هم انجام می‌ دهد. اگر می‌ خواهید کاری را انجام دهد، گاهی مستقیما آن را به او یادآوری کنید. به این صورت زندگی را هم برای او و هم برای خودتان آسان می‌ کنید.

۶- از آن‌چه خارج از کنترل شماست عیب جویی نکنید

خاطرات توسط کسانی خلق می‌ شوند که برای کوچک ترین جزئیات مته به خشخاش نمی گذارند. سعی کنید به ندرت کارها را در زندگی هدایت کنید و اجازه دهید امور آن طور که باید و شاید صورت بپذیرند. اینکه وقتی برنامه ‌ها تغییر می‌ کنند، افسرده شوید امری طبیعی است، اما به فکر فرورفتن و پژمرده شدن به خاطر این تغییرات یا گریه و زاری کردن یا دائما کنایه زدن، می‌ تواند یک خاطره خوب در حال رقم خوردن را خراب کرده و حال و هوای خودتان و شریک زندگی تان را تلخ کند.

حتی اگر تغییر در برنامه ‌ها چیزی است که نمی توانید اصلاً تحمل کنید و روی سلامت و امنیت شما اثر ناخوشایند دارد، سعی کنید روی جزئیات تأکید نکنید. از زمان با این فکر لذت ببرید که چه چیزی می‌ تواند یک عنصر شگفتی ساز در همین حال حاضر باشد.

۷- سعی در سلب آزادی ‌های همسر خود نداشته باشید

هیچ مشکلی در خواستن یک رابطه طولانی و امن وجود ندارد. همگی ما تغییر می‌ کنیم و تکامل پیدا می‌ کنیم. هم به خودتان و هم به شریک زندگی تان فرصت بدهید. برای تقویت و تحکیم رابطه و از بین بردن حس عدم امنیت، با شریک زندگی خود صحبت کنید تا راهی بیابید برای ایجاد و ساختن شرایطی که حس امنیت بیشتری در آن دارید.

۸- به وفاداری احترام بگذارید

روابط از مراحل دشواری گذر می‌ کنند و در طول این مراحل است که ما آسیب پذیر و حتی گاهی ناشاداب می‌ شویم. اگر این چنین شد، با شریک زندگی خود صحبت کنید. در صورتی که چیزی متفاوت می‌ خواهید که رابطه فعلی تان به شما نداده است، پس شجاعت داشته باشید و آن را بیان کنید، اما اگر این شجاعت را ندارید، اعتماد موجود بین خود و شریک زندگی خود را برای یک لحظه ضعف یا وسوسه تخریب نکنید. باید طوری با شریک زندگی خود رفتار کنید که دوست دارید او با شما رفتار کند. به وفاداری تمام و کمال احترام بگذارید.

۹- به جای او تصمیم نگیرید

همه ما دوست داریم گفته ‌های مان نقش و رتبه ای خاص در انتخاب ‌ها و تصمیمات شریک زندگی مان داشته باشد. همین باعث می‌ شود که هر فرد متاهلی احساس خاص بودن بکند، اما در بسیاری مواقع هم زیاده روی می‌ کنیم. به یاد بیاورید زمانی که کسی در تصمیم گیری ‌های شما دخالت می‌ کند، چه حسی پیدا می‌ کنید؟ برای شریک زندگی شما هم دقیقا همین طور است. به خاطر همسرتان هم که شده، به جای او تصمیم نگیرید.

منبع : جام نیوز

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱ March 2016 | 5:45 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.